Советување на тема „Медијација“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема „Медијација“

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Медијација“ кое предвидено да се одржи на 11 мај во просториите на Академијата.

Предавачи на советувањето ќе бидат Маргарита Николовска, правник – медијатор и Јованка Никодиновска, судија од Апелациониот суд Скопје.

Советувањето е наменето за судии од граѓанските оддели од сите апелациони подрачја, преставници од Министерството за правда, адвокати и медијатори.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk

Препорачуваме

Партнери на Правдико