Советување на тема: „Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема: „Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advokatska komoraАдвокатската комора на РМ во соработка и со финансиска поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира советување на тема ,,Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права ’’ кое ќе се одржи на 13 декември 2016 година во хотел Арка во Скопје.

Советувањето е наменето за адвокати, судии и јавни обвинители од сите апелациони подрачја.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико