Советување на тема “Права на ЕУ: Заштита на потрошувачите” | Правдико

Правдико

   

Советување на тема “Права на ЕУ: Заштита на потрошувачите”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители “Павел Шатев” организира советување на тема “Права на ЕУ: Заштита на потрошувачите”. Советувањето е наменето за судии и советници и адвокати од сите апелациони подрачја. Предавач на советувањето ќе биде Г-ѓа Маријана Лончар Велкова, претседател на Организацијата  на потрошувачи на Македонија.

Советувањето ќе се одржи на ден 02 Февруари 2016 година /вторник/ во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители во Скопје, со почеток во 10.00 часот.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество на ова советување, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk

Препорачуваме

Партнери на Правдико