Советување на тема “Примена на Законот за здравствено осигурување” | Правдико

Правдико

   

Советување на тема “Примена на Законот за здравствено осигурување”

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители “Павел Шатев” во соработка со Адвокатска комора на Република Македонија организира советување на тема “Примена на Законот за здравствено осигурување”, наменето за судии од и советници од Вишиот Управен суд и Управниот суд, адвокати и претставници од Фондот за здравствено осигурување на Република Македонија.

Советувањето ќе се одржи во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители, во Скопје на ден 24.06.2015 година /среда/ со почеток во 09,45 часот.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на ова советување, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на емаил: lawyermk@mba.org.mk

Препорачуваме

Партнери на Правдико