Советување на тема „Проблeми во доставувaњe спорeд Закон за прекршоци и можности за нивно надминување“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема „Проблeми во доставувaњe спорeд Закон за прекршоци и можности за нивно надминување“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

sudot-go-zabrani-shtrajkot-na-lekarite-od-klinichki-101863Академијата за судии и јавни обвинители организира советување на тема „Проблеми во доставување според Закон за прекршоци и можности за нивно надминување“ кое ќе се одржи на 18 февруари 2014 година (вторник), во просториите на Академија за судии и јавни обвинители, со почеток во 10:00 часот.

Советувањето се организира за судии од кривичните и прекршочните оддели од сите апелациони подрачја.

Во рамките на советувањето свои излагања ќе имаат: г. Јане Тапанџиоски, судија на Основен суд Скопје 1, оддел за прекршоци и г-а Весна Миткова, судија на Основен суд Скопје 1, оддел за прекршоци

Агендата согласно која ќе се одвива Советувањето можете да ја преземете ТУКА

Извор: Академија за судии и јавни обвинители

Препорачуваме

Партнери на Правдико