Советување: „Надомест на штета од професионална дејност“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Надомест на штета од професионална дејност“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Надомест на штета од професионална дејност“ што ќе се одржи на 4 март 2016 година (петок), во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“, со почеток во 10 часот.

Предавачи на советувањето ќе бидат судиите Лидија Димова и  Биљана Јачева од Основниот суд Велес.

Советувањето е наменето за судиите од граѓанските оддели од сите апелациони подрачја, адвокати, нотари и извршители.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk најдоцна до 29 февруари. Бројот на учесници – адвокати е ограничен на 5 и изборот ќе биде според принципот „прв дојден – прв услужен“.

Препорачуваме

Партнери на Правдико