Советување: „Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права во врска со криминал од омраза и говор на омраза“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права во врска со криминал од омраза и говор на омраза“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advokatska komoraАкадемијата за судии и јавни обвинители во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира советување на тема „Најзначајни пресуди на Европскиот суд за човекови права во врска со криминал од омраза и говор на омраза“ кое ќе се одржи на 7 декември 2016 година во хотел Арка во Скопје.

Советувањето е наменето адвокати, судии и јавни обинители од сите апелациони подрачја.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико