Советување: „Повелбата на ЕУ за основни човекови права“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Повелбата на ЕУ за основни човекови права“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка со Европскиот институт за јавна администрација (ЕИПА) организираат советување на тема „Повелбата на ЕУ за основни човекови права“ кое ќе се одржи во периодот од 18 до 19 јуни (четврток) во просториите на Академијата.

Советувањето е наменето за судии, јавни обвинители и адвокати.

Адвокатите кои се заинтересирани за учество, треба да се пријават на е-маил адресата: lawyermk@mba.org.mk.

Агендата преземете ја од линкот подолу.

Препорачуваме

Партнери на Правдико