Советување: „Правото на вработените при отворање стечај на работодавач и при постапка на ликвидација на работодавач“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Правото на вработените при отворање стечај на работодавач и при постапка на ликвидација на работодавач“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Правото на вработените при отворање стечај на работодавач и при постапка на ликвидација на работодавач“.

Советувањето ќе се одржи на 20 март 2018 година (вторник) во просториите на Академијата.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико