Советување: „Примена на медијацијата и алтернативните мерки кои произлегуваат од Законот за правда за децата“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Примена на медијацијата и алтернативните мерки кои произлегуваат од Законот за правда за децата“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема  „Примена на медијацијата и алтернативните мерки кои произлегуваат од Законот за правда за децата“, кое ќе се одржи на 26 февруари 2016 година (петок), во просториите на Академијата.

Советувањето е наменето за судиите кои работат во кривичните оддели и јавни обвинители од сите апелациони подрачја, како и адвокати и преставници од релевантни институции.

Предавачи на советувањето ќе бидат Габриела Гајдова, судијка во Основниот суд Велес и Дељо Кадиев, адвокат од Скопје.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико