Советување: „Расправа пред второстепен суд/Одлуки на второстепениот суд по жалба“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Расправа пред второстепен суд/Одлуки на второстепениот суд по жалба“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Расправа пред второстепен суд/Одлуки на второстепениот суд по жалба“ што ќе се одржи на 5 декември 2019 во просториите на Академијата со почеток во 10 часот.

Адвокатите кои се заинтересирани за учество, треба да се пријават на е-маил адресата: lawyermk@mba.org.mk

Препорачуваме

Партнери на Правдико