Советување: ,,Спогодување за кривична санкција/Признание на вина/Забрзани постапки“ | Правдико

Правдико

   

„Советување: ,,Спогодување за кривична санкција/Признание на вина/Забрзани постапки“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советувањa на тема „Спогодување за кривична санкција/Признание на вина/Забрзани постапки“ што ќе се одржи на 8 јуни во Апелациониот суд Битола.

Советувањето е наменето за адвокати, судии од кривичните оддели и стручни соработници од Апелационото подрачје Битола.

Предавач на советувањето ќе биде г-ѓа Спасенка Андонова, јавен обвинител во Основното јавно обвинителство за гонење на организран криминал и корупција.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико