Советување: „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“организира на советување на тема „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“ што ќе се одржи на 4 јули (вторник) 2017 година во просториите на Академијата.

Советувањето е наменето за судии, адвокати и претставници од Министерството за правда.

Излагачи на советувањето ќе бидат судија Јованка Никодиновска од Апелациониот суд Скопје и судија Антоанета Димовска од Основниот суд Скопје 2.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико