Советување: „Улога на ликвидатор во ликвидација“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Улога на ликвидатор во ликвидација“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 21 февруари 2017 во рамки и во организација на ИПА проектот „SCBL“ во хотелот „Арка“ во Скопје ќе се одржи советување на тема „Улога на ликвидатор во ликвидација“. Ова советување е наменето за сите заинтересирани страни, со цел да им овозможи на правниците и претставниците на законодавецот, како и други институции, да добијат сознание за нови постапки и да разберат како различни модели за ликвидација може да се применат во земјата.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико