Советување: „Закон за договорен залог/Спорови кои произлегуваат од востановен залог“ | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Советување: „Закон за договорен залог/Спорови кои произлегуваат од востановен залог“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Закон за договорен залог/Спорови кои произлегуваат од востановен залог“ што ќе се одржи на 11 март 2016 во просториите на Академијата-ламела 1, со почеток во 10 часот.

Предавачи на советувањето ќе бидат судиите Лидија Димчевска и Лидија Мартинова од Апелациониот суд Скопје.

Во рамките на советувањето ќе бидат разгледани проблемите и судската практика во врска со засновање, реализација на залог и спорови кои произлегуваат од востановен залог.

Целта на советувањето e размена на мислења и искуства како и разјаснување на дилемите кои се појавуваат во судската практика во врска со предметните прашања.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико