Спасовски: Донесена е одлука за нови директори на УБK и БЈБ | Правдико

Правдико

   

Спасовски: Донесена е одлука за нови директори на УБK и БЈБ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски,  донел одлука за новите директори на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), но нивните имиња сè уште не се соопштуваат во јавноста.

Спасовски на денешната прес-конференција по повод потпишувањето договор за донација од повеќе од еден милион евра со амбасадорот на Чешка во Македонија, Мирослав Рамеш, рече дека имињата на новите директори на УБК и на БЈБ ќе бидат познати, најверојатно, на денешната седница на владата.

„Имам донесено одлука и ќе ја доставам на седница на Влада кога ќе мислам дека треба да бидат избрани“, рече Спасовски.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико