Правдико

   

Спречен терористички напад во Антверпен?

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Едно лице е приведено, откако се обидело со автомобил кој се движел со голема брзина, да влезе во улица со бројни продавници во Антверпен, Белгија, пренесува британски „Телеграф“.

Во областа се распоредени дополнителни воени и полициски сили.

Инцидентот се случи еден ден по терористичкиот напад во околината на британскиот парламент во Лондон, во кој загинаа пет и беа повредени околу 40 лица.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико