Србија го зголемува военото и полициско присуство на границите со Бугарија и Македонија | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Србија го зголемува военото и полициско присуство на границите со Бугарија и Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во врска со информациите и предупредувања, кои доаѓаат од трети земји за можно преминување на терористички групи низ Србија и по повод можноста да се зајакне бегалскиот бран од Турција, Србија го зголемува военото и полициско присуство на границите со Бугарија и Македонија, информираат во четвртокот локалните медиуми.

По тој повод РТС (Радио-телевизија Србија) истакнува дека според портпаролот на Министерството за одбрана и на Армијата на Србија, Јован Кривокапиќ ,”вклучувањето на армијата и полицијата во обезбедувањето на државните граници спречило влегување на 20 илјади мигранти на територијата на земјата и доведе до апсење на 132 шверцери на луѓе “.

Белградскиот „Данас„, нагласува дел од изјавата на Кривокапиќ, во која се прави преглед на променетата меѓународна ситуација, која е последица на затегнатите односи меѓу Турција и ЕУ, а се однесува на фактот дека армијата и полицијата на земјата се подготвени да се соочат секој предизвик.

Радио Б92 истакнува дека во изминатите денови се зголемија обидите на бегалци за нелегално преминување на границата со Бугарија и Македонија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико