Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба | Правдико

Правдико

   

Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе 19-годишен српски државјанин осомничен за шверц на мигранти од Куба.

Според информациите од МВР, вчера на бензинска пумпа на автопат А1 – Гевгелија, полициски службеници го привеле Е.Е.(19) од Србија, затоа што во возило „форд галакси“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 14 државјани на Куба, од кои две малолетни, со нелегален престој во државата.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а лицето било задржано во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико