Стартува новиот сервис ,,Патувај Безгрижно" - Советник за патување во странство | Правдико

Правдико

   

Стартува новиот сервис ,,Патувај Безгрижно” – Советник за патување во странство

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

patuvaj-bezgrizno-baner-naslovna

Од денес стартува новиот сервис ,,Патувај Безгрижно”  на Правдико.мк кој во соработка со Туристичката агенција АРИЕС, ви ги претставува законските ограничувања и правила кои важат за најпопуларните туристички дестинации. Ќе се запознаете со правилата за транспорт доколку патувате со сопствено патничко возило, опремата која треба да ја поседувате како  и потребните документи за влез во земјата.

Исто така обработени се и царинските ограничувања, забраните за фотографирање, како и други специфични правила во одредени земји кои мора да ги почитувате за да не си создадете непријатности.

Бројот на земји постојано ќе се зголемува.

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико