Струмичанец подигнал 14 илјади денари со туѓа платежна картичка | Правдико

Правдико

   

Струмичанец подигнал 14 илјади денари со туѓа платежна картичка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Струмица поднесе кривична пријава против С.Н. (34) од Ново Село, поради постоење основи на сомнение за „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

На 24.03. годинава, Пријавениот од банкомат во Ново Село, со платежна картичка, сопственост на З.И., на 24 март направил две нелегални трансакции во износ од 1.300 денари и 13 илјади денари.

Пријавениот, на тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 14.300 денари.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико