Стружанец без дозвола изградил автокамп крај Охридското Езеро | Правдико

Правдико

   

Стружанец без дозвола изградил автокамп крај Охридското Езеро

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата поднесе кривична пријава против С.Р. (45) од село Калишта, Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела бесправно градење и узурпација на недвижности.

Според информациите на МВР, во текот на 2017 година во село Калишта, на местото наречено Село, пријавениот како инвеститор на земјиште во своја сопственост изградил автокамп на површина од 2.000 квадратни метри, без одобрение за градба. Со ова тој узурпирал и дел од Охридското Езеро.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико