Стружанец измамил жена од Албанија, му испратила пари за да отворат заедничка фирма | Правдико

Правдико

   

Стружанец измамил жена од Албанија, му испратила пари за да отворат заедничка фирма

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Струга поднесе кривична пријава против А.У. (38) од струшкото село Корошишта за сторено казнено дело измама.

Како што јавија од СВР Охрид, стружанецот со лажно прикажување  факти во заблуда ја довел М.К.(36) од Поградец – Република Албанија, која, во јануари годинава на пријавениот на трансакциска сметка му пратила пари за отворање заедничка фирма во Струга.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико