Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка | Правдико

Правдико

   

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 31-годишен стружанец поднесена е кривична пријава поради загрозување со опасно орудие при тепачка.

Тој пред неколку месеци нападнал вработен во хотел во Струга.

Според информациите од полицијата, двајцата се расправале по што стружанецот со железна шипка го нападнал угостителот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико