Стружанец од куќа украл златен накит и предмети во вредност од 185.000 денари | Правдико

Правдико

   

Стружанец од куќа украл златен накит и предмети во вредност од 185.000 денари

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 34-годишник поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Како што информираат од МВР, во периодот од 8 до 12 февруари годинава стружанецот Н.М. со употреба на сила влегол во куќа на улицата Ристо Крле и одзел поголема количина златен накит, косилка на струја и два мобилни телефона.

На тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 185.000 денари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико