Стружанец за време на полициски час се шетал покрај Дрим | Правдико

Правдико

   

Стружанец за време на полициски час се шетал покрај Дрим

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 24-годишен стружанец од селото Велешта поднесена е кривична пријава за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.

Тој не се придржувал до мерката за забраната за движење на граѓаните во определен временски период поради спречување ширење на Ковид-19.

Полициски службеници на 4 април во 18.15 часот го затекнале пријавениот на кејот на реката Црн Дрим во Струга, без соодветна дозвола издадена од надлежен орган.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико