Судијката која му дозволи на СЈО влез во УБК прераспоредена да суди организиран криминал | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Судијката која му дозволи на СЈО влез во УБК прераспоредена да суди организиран криминал

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Новиот претседател на кривичниот суд, Иван Џолев, освен промената во распоредот за експретседателот Владимир Панчевски, кого го префрли да суди прекршоци, прераспоредил уште двајца судии.

Судијката Весна Димишкова, која поднесе кандидатура за претседателка на судот и за која медиумите пишуваа дека има поддршка од Американската амбасада во Скопје од Одделението за претходна постапка, ќе суди организиран криминал. Таа и претходно судеше организиран криминал, но беше прераспоредена.

Весна Димишкова на СЈО му даде наредба за влез во Управата за безбедност и контраразузнавање. Дополнително, судијата Александар Милошески од Одделението за кривично полнолетни преминува да суди во Одделението за санкции. Овие одлуки за прераспоредувања не се конечни. Судиите имаат рок од 3 дена да поднесат приговор до Врховниот суд, по што одлуката ќе биде правосилна.

В. М.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико