Судот не му го врати пасошот на Сашо Мијалков | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Судот не му го врати пасошот на Сашо Мијалков

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд  Скопје 1 – Скопје го одби барањето на обвинетиот Сашо Мијалков за враќање на пасошот и јавување еднаш во судот.

Мерката на претпазливост,  привремено одземање на патната исправа за преминување на државната граница и забрана за издавање нова патна или друга исправа за преминување на државната граница, и мерката, обврска на обвинетиот еднаш неделно да се јавува кај надлежно службено лице во судот – остануваат на сила. Против ова решение странките имаат право на жалба во рок од 3 дена до Апелациониот суд – Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико