Судот одреди мерка одземање на пасошот на Горан Грујовски во случајот Тврдина | Правдико

Правдико

   

Судот одреди мерка одземање на пасошот на Горан Грујовски во случајот Тврдина

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судија на претходна постапка, постапувајќи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите (СЈО) за определување на мерка притвор за осомничениот Горан Грујовски, донесе решение со кое го одби предлогот на СЈО и определи определи мерка на претпазливост, односно одземање на патна исправа.

137615

Горан Грујовски е опфатен во предметот на СЈО познат како „Тврдина“.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико