Судот во Хаг нареди Пакистан да не го егзекутира индискиот офицер | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Судот во Хаг нареди Пакистан да не го егзекутира индискиот офицер

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Меѓународниот суд за правда во Хаг смета дека Пакистан не треба да ја изврши смртната казна за индискиот офицер кој беше осуден за шпионажа и тероризам.

Судот во Хаг донесе одлука со која му наложува на Пакистан да го сопре спроведувањето на смртната казна. Судот одлучувал откако Индија поднесе тужба против Пакистан минатата недела наведувајќи дека Исламабад ја прекршува Виенската конвенција за конзуларна помош, при апсењето на индискиот офицер минатата година во Пакистан. Индија бара од судот во Хаг дополнително да преземе мерки за стопирање на процесот на егзекуција во Пакистан додека не се заврши судската битка.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико