Судскиот совет повторно ќе ја оценува работата на претседателите на судови | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Судскиот совет повторно ќе ја оценува работата на претседателите на судови

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судскиот совет на седница затворена за јавноста на 30 август, на 262. седница, како точка на дневен ред го стави разгледувањето и одлучувањето по поднесените барања за повторно оценување на работата на претседателите на судовите за 2015 и 2016 година.

Станува збор за обврска што произлегува од Законот за судскиот совет, во која пишува дека судиите и претседателите на судовите се оценуваат на секои две години. Неколку претседатели на судови поднеле приговори, а неофицијално се чекаат одговори од уште неколку судии.

Се очекува на седницата да се разгледува и работното време на судовите, по предлозите за тоа дали тие ќе работат од 8,30 до 16,30 часот, или со поинакво време.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико