Таксист од Битола сексуално вознемирувал малолетна патничка | Правдико

Правдико

   

Таксист од Битола сексуално вознемирувал малолетна патничка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Мајка на 15-годишно девојче пријавила дека нејзината ќерка била сексуално вознемирувана од страна на такси-возач.

Девојчето влегло во такси-возилото, по што му кажала на возачот да ја превезе до улицата каде што живеела. Откако тргнале со возилото, според изјавата на пријавителот, такси-возачот почнал разговор, по што во еден момент се завртил и со раката ја штипнал за образот. Пред да стигнат во нејзиниот дом истиот посегнал со раката на задното седиште и ја допирал за градите.

Таксистот бил повикан на разговор во полициската станица и против него по целосното расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико