Таксистите до крајот на годината ќе возат без ГПРС-уреди | Правдико

Правдико

   

Таксистите до крајот на годината ќе возат без ГПРС-уреди

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Управата за јавни приходи го продолжи рокот до крајот на годинава за користење интегриран автоматски систем за управување (ГПРС) за таксистите.

Претходно планираниот рок беше до 1 јули, но Владата одлучи да го пролонгира до 3 декември годинава.

Обврската за користење на ГПРС-уредите за таксистите се одложува веќе неколку години.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико