Талат Џафери го повлече законот | Правдико

Правдико

   

Талат Џафери го повлече законот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

A1Он: Талат Џафери и Крсте Муковски вечерва сепак го повлекоа законот со кој владеачките партии имаа намера да забранат објавување на бомби, а веќе објавените да бидат повлечени и избришани во медиумите.

talatdzaferi

Во координација со работните групи ќе се одлучува што со законот против „бомбите“, не може да се повлекува без моја согласност, изјави попладнево пратеникот од ДУИ Талат Џафери, по средбата со олеснувачот Питер ван Хауте во Собранието. Сепак, вечерва и двајцата пратеници го повлекоа законот, а за истиот ќе мора на работни групи да се договараат со СДСМ и со ДПА.

received_10207474926253052

Извор: А1Он

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико