Талески се врати на работа четири дена по укинување на притворот | Правдико

Правдико

   

Талески се врати на работа четири дена по укинување на притворот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четири дена од укинувањето на мерката куќен притвор, градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен од СЈО за криминал со школскиот превоз, се појави на своето работно место.

Vladimir-Taleski

По три месеци минати во куќен притвор, извори од Општината потврдуваат дека по 10 часот Талески дошол во својот кабинет и веднаш свикал состанок со дел од вработените.

Според истите извори, Талески изминатите денови бил, наводно, во Скопје, во Владата, во ЗЕЛС и во матичната партија ВМРО-ДПМНЕ, на консултации и на разговори за тоа како да продолжи со својата работа, по долгото отсуство.

Од прес-службата на кабинетот на градоначалникот денеска не одговараат на нашите телефонски повици. Тие до медиумите пратија најава за настан кој ќе се одржи утре во Битола, но не известуваат дали на настанот ќе присуствува и градоначалникот Талески.

„Ве покануваме, в сабота, 24 септември 2016 г., во 12.30 часот, на Ќумурното игралиште во Битола да го проследите промотивниот настан во организација на ФИФА, ФФМ и на Општина Битола, кој е дел од кампањата на ФИФА со наслов „Live your goals“, кој првпат се организира во Битола.

Настанот ќе почне со обраќање на генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски, и на претставник од Општина Битола“, најавуваат од Општината.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико