Татко и син тепале сограѓанин со метални палки | Правдико

Правдико

   

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во средата утрото татко и син пресретнале еден тетовец и го тепале со метални прачки, а му се заканувале и со одземање живот нему и на неговото семејство.

Имено, во 12.30 часот во ПС Тетово, Љ.А. (52) од Мала Речица, тетовско, пријавил дека истиот ден околу 9.30 часот во Тетово на ул.„Илинденска“, С.С. (52) и неговиот син С.Х. (23), двајцата од Мала Речица, физички го нападнале.

Напаѓачите го удирале со тупаници во пределот на главата и телото, а во еден момент С.С. со метална шипка го удрил во пределот на левата страна од лицето нанесувајќи му видлива повреда.

Истите му упатиле и закани по живот на него и неговото семејство, по што побегнале од местото.

Причина за настанот, по кажување на Љ.А., е тоа што С.С. и С.Х. во изминатиот период без никаков основ му барале парични средства, а тој не им дал, по што пред околу два месеци физички го нападнале. Овој случај Љ.А. го пријавил во полиција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико