Правдико

   

Татко ја силувал и тепал малолетната ќерка

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Малолетно девојче било физички и полово нападнато од нејзиниот биолошки татко. Ваква пријава стигнала вчера во полициска станица.

Од МВР велат дека за настанот е известен Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Девојчето е згрижено во соодветна установа и му е пружена медицинска и психолошка поддршка.

Партнери на Правдико