Татко пријавил дека му ја киднапирале малолетната ќерка | Правдико

Правдико

   

Татко пријавил дека му ја киднапирале малолетната ќерка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Лицето И.Ш.(44) пријавило дека на улицата Патрис Лумумба, додека неговите две малолетни ќерки биле во продавница, во еден момент кога се враќале кон домот, зад нив застанало патничко моторно возило од кое излегле две лица (кои претходно се познавале со двете малолетни девојчиња) и според пријавата на таткото, го зеле едното девојче и без негова согласност го внеле на задното седиште од возилото и заминале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико