Пронајдено тело во фаза на распаѓање во село Виничани | Правдико

Правдико

   

Пронајдено тело во фаза на распаѓање во село Виничани

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во атарот на село Виничани, кај месноста викана „Видин Дол“ вчера било пронајдено тело во фаза на распаѓање на лице кое било со заостанат психички развој.

10082016140831_web_policija-1728x800_c-12140-51231

Како што соопштија од СВР- Велес истото лице на 3 август било пријавено за исчезнато.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Велес.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико