Советување на тема „Примена на Законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема: „Примена на Законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

AdvadvАкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Примена на Законот за превенција, спречување и заштита од семејно насилство“.

Советувањето  е предвидено одржи на 1 март 2016 година (вторник), во просториите на Академијата, со почеток во 10:00 часот.

Предавачи на советувањето ќе бидат судија Зора Треневска од Основниот суд Скопје 2, судија Оља Ристoва од Основниот суд Скопје 1 и јавен обвинител Спасенка Андонова од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Советувањето е наменето за судии, јавни обвинители и советници од сите апелациони подрачја, адвокати, преставници на надлежни институции и на невладини организации.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико