Тепачка на булевар Јане Сандански поради недоразбирање во сообраќајот | Правдико

Правдико

   

Тепачка на булевар Јане Сандански поради недоразбирање во сообраќајот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На скопскиот булевар Јане Сандански во попладневните часови на 7 април дошло до нарушување на јавниот ред и мир поради недоразбирање во сообраќајот.

Како што информираат од МВР, избила физичка пресметка помеѓу тројца скопјани, односно Д.П.(28) и Х.П.(59) од една страна и Н.Т.(37) од друга страна.

Полицијата изготвила записници за констатиран прекршок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико