Тепачка на Клиниката за гинекологија | Правдико

Правдико

   

Тепачка на Клиниката за гинекологија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четири лица се степале на Клиниката за гинекологија. Инцидентот се случил вчера, а причините засега не се познати.

Според информациите на МВР, вчера во 14:25 часот во полиција било пријавено дека во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Клиниката за гинекологија бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Б.С.(51) и С.С.(33) од една страна и А.А.(30) и А.С.(27) од друга страна.

Причините за тепачката не се познати, а против учесниците е поднесена прекршочна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико