Тепачка поради развод во Кичево | Правдико

Правдико

   

Тепачка поради развод во Кичево

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Браќата З.Д. и Ј.Д. се степале со К.С. и поранешната сопруга на еден од браќата М.Д., поради разводот, информира Министерството за внатрешни работи. Поради тепачката бил нарушен јавниот ред и мир на улицата Рудничка.

14122016140704_web_mvr_logo

– Во тепачката К.С. со сигнален пиштол го удрил Ј.Д. во пределот на лицето, при што му скршил еден заб. М.Д. во чантата бил пронајден нож.Причина за тепачката е разводот на М.Д. со еден од браќата.Сите се приведени во ПС Кичево и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот – велат од МВР.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико