Тешко повреден тракторист по судир со автомобил во Струмичко | Правдико

Правдико

   

Тешко повреден тракторист по судир со автомобил во Струмичко

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Деветнаесетгодишно момче кое управувало трактор се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа со автомобил, кај струмичкото село Костурино.

Тракторот бил без регистарски ознаки, а автомобилот управуван од лице од Валандовско.

Увид на местото извршила полициска екипа.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико