Тим на СЈО на средба во Советот на јавни обвинители | Правдико

Правдико

   

Тим на СЈО на средба во Советот на јавни обвинители

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Тим на СЈО денеска на средба во Советот на јавни обвинители. Обвинителите треба да појаснат зошто СЈО се откажа од предметот „Пуч“ во кој обвинет беше и лидерот на опозицијата Зоран Заев.

Советот побара од Јанева да му биде предаден предметот „Пуч“ со цел да утврди дали било законско откажувањето од кривично гонење на пет лица.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико