Тинејџер избоден пред училиште во Рашче | Правдико

Правдико

   

Тинејџер избоден пред училиште во Рашче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дете на 15-годишна возраст, било префрлено во болница со убодна рана во стомакот, соопшти полицијата.

noz-krvav-noz-7

Имено, во вторникот околу 12.50 часот во полицијата во Скопје, медицинско лице од Градска општа болница „8-ми Септември“ Скопје пријавило дека екипа на Итна медицинска помош од пред село Рашче, скопско, превезла повредено петнаесетгодишно дете.

Момчето, кај училиштето во село Рашче, со остар предмет, било повреден во пределот на стомакот. На детето му бил извршен оперативен зафат. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико