Тинејџер од Тетово се обидел да силува малолетничка во зграда | Правдико

Правдико

   

Тинејџер од Тетово се обидел да силува малолетничка во зграда

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Деветнаесетгодишно момче е оомничено дека се обидело да силува малолетнилка во зграда во Тетово.

Според информациите на МВР, полицијата до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против Н. Н. (19) од Тетово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело полов напад врз дете што не наполнило 14 години.

Тој е осомничен дека во неделата, на 1 март, околу 14 часот, во влез од зграда во Тетово допирал по телото малолетничка од Тетово и се обидел да изврши обљуба врз неа. Набргу потоа пријавениот бил приведен, а вчера судот му определил мерка притвор во траење од 30 дена.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико