Тинејџер прободен со нож на „Рекорд“ | Правдико

Правдико

   

Тинејџер прободен со нож на „Рекорд“

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шеснаесетгодишно момче било прободено со нож на автобуската постојка „Рекорд“ во центарот на Скопје.

Според информациите од МВР, крвавиот инцидент се случил попладнево, околу 12 и 40 часот. Најпрво З.Т. бил нападнат од две лица, а потоа бил прободен со нож во пределот на стомакот.

Со возило на Итна медицинска помош момчето е префрлено во ГОБ „Св.Наум Охридски“. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико