Правдико

   

Трајковски поднесе оставка од Агенцијата за заштита на лични податоци

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Директорот на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски поднесе оставка од функцијата. Трајковски во дописот до Собранието, кој бил доставен во петок наведува дека оставката е поради лични причини. Трајковски функцијата ја извршување од 2016 година, а претходно беше директор на Управата за јавни приходи.

Извор: Радио слободна Европа 

Партнери на Правдико