Трамп: Мексико ќе ги врати парите за ѕидот на границата со САД | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Трамп: Мексико ќе ги врати парите за ѕидот на границата со САД

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ги критикуваше медиумите кои пренесоа дека американските даночни обврзници ќе платат за планираниот ѕид со Мексико, наведувајќи дека заборавиле да напишат дека Мексико подоцна ќе ги исплати тие пари.

06012017142857_web_tramp

– Неискрените медиуми не наведоа дека парите потрошени за изградба на ѕидот (поради брзината), Мексико подоцна ќе ги врати, наведе Трамп на Твитер.

За време на кампањата Трамп нагласуваше дека САД имаат право да подигнат ѕид на границата со Мексико за да се намали приливот на мигранти.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико